fbpx

Metadane (słowa kluczowe)

Metadane (słowa kluczowe)

Wskazane jest aby do każdego dodawanego przez nas artykułu zawsze dodawać słowa kluczowe. Odpowiednio dobrane słowa kluczowe są istotne dla pozycjonowania artykułu w wyszukiwarkach takich jak google, bing, yahoo i inne, ale również są wykorzystywane do wyszukania produktu za pomocą wyszukiwarki produktów w katalogu na stronach serwisu TargiMedyczne.pl

Jak dodać metadane (słowa kluczowe)?

W oknie dodawania artykułu pod przyciskami ZAPISZ i ZAMKNIJ znajduje się dodatkowy przycisk pokaż/ukryj pasek boczny (drobnym drukiem).

 

 

Kliknięcie spowoduje rozwinięcie paska bocznego z opcjami publikacji autora (w których nic nie musimy zmieniać), oraz opcjami metadanych.

 

 

Po rozwinięciu opcji metadanych pokazują nam się do wypełnienia dwa okienka:

Opis oraz Słowa kluczowe.

 


Najbardziej obligatoryjne jest pole słowa kluczowe, ponieważ jak już wspomnieliśmy wcześniej ma ono znaczenie dla pozycjonowania artykułu w wyszukiwarkach. Słowa lub frazy (złożenia 2-3 wyrazowe) kluczowe dodajemy oddzielając je przecinkiem. Warto również pamiętać aby wśród słów kluczowych nie zabrakło nazwy firmy!

Przykład prawidłowo wypełnionego pola ze słowami kluczowymi:

 

 

Pole opis jest wykorzystywane przez wyszukiwarki do wyświetlenia skróconego opisu w wynikach wyszukiwania – zazwyczaj jest to od 15 do 20 pierwszych słów.